KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE! - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KWP w Łodzi

Aktualności

KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE!

Zakończyły się dwa kolejne konkursy tym razem skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pn. „Odblaskowy plakat” na najlepszy amatorski plakat propagujący noszenie elementów odblaskowych przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów bez wglądu na porę dnia i warunki atmosferyczne oraz „Trzeźwy za kierownicą” na najlepszy amatorski plakat poruszający tematykę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze strony nietrzeźwych kierowców samochodów.

Ten drugi skierowany był do osób, które ukończyły 15 lat. Plakat miał być wykonany techniką dowolną i przesłany do WRD w wersji tradycyjnej lub elektronicznej lub też udostępniony na portalu społecznościowym i poinformowany o tym (podanie adresu, linku) WRD KWP w Łodzi.

W dniu 8 maja 2017 roku doszło do podsumowania i rozstrzygnięcia konkursów na najlepszy plakat „Odblaskowy plakat” i „Trzeźwy za kierownicą”.

Najlepszymi autorami plakatów zostali:

"Odblaskowy plakat”

I miejsce zajął Szymon Wołk z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach ul. Św. Jana 27 95-200

II miejsce zajęła Aleksandra Śmiechowska z Gimnazjum im. Czesława Miłosza, Topola Królewska 66,

III miejsce zajęła Weronika Sieroń z Gimnazjum w Ksawerowie  ul. Zachodnia 33 95-054 Ksawerów .

Jury konkursu podjęło ponadto decyzję o wyróżnieniu pracy:

                     Julii Korzub Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939, 97-371 Wola Krzysztoporska ul. Kościuszki 32.

Trzeźwy za kierownicą”.

I miejsce zajęła Karolina Lepczyńska z Zespołu Szkół Rolniczych CKU w Wojsławicach- Wojsławice 118, 98-220 Zduńska Wola.

II miejsce zajęła Martyna Ludwisiak z Publiczne Gimnazjum nr 2  w Łasku im. Jana Pawła II ul Berlinga 1

III miejsce zajęła Natalia Pysera z Gimnazjum im Czesława Miłosza, Topola Królewska 66, 99-100

Dla laureatów Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego przygotowały rzeczowe nagrody, które w dniu 26 maja br. w czasie podsumowania Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zostałyim wręczone.

To nie koniec, bo zgodnie z podpisanym porozumieniem, najlepsze plakaty zostaną wydrukowane i rozpowszechnione na terenie województwa łódzkiego w placówkach szkolnych, a także w czasie prowadzonych wszelkiego rodzaju działań profilaktycznych związanych z poprawą BRD.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!