Turnieje BRD i MTM 2018 - Aktualności - Wydział Ruchu Drogowego KWP w Łodzi

Aktualności

Turnieje BRD i MTM 2018

W dniach 25 i 30 maja odbyły się turnieje dla uczniów szkół podstawowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwszy z turnieji rozegrany został w piotrkowskim WORDzie w zawodach BRD walczyły najlepsze drużyny podstawówek i gimnazjów.

Turniej składał się z 4 konkurencji. Testu wiedzy przepisów RD, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także konkurencji sprawnościowych- jazdy na rowerze po wyznaczonym torze przeszkód i jazdy obserwowanej po wyznaczonym torze. Po całodniowych zmaganiach zarówno wśród szkół podstawowych jak i gimnazjów bezapelacyjnie najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Koluszkach. Warto nadmienić, że w zawodach ogólnopolskich rozegranych
w województwie zachodniopomorskim drużyna gimnazjalna z naszego województwa zdobyła mistrzostwo Polski, a drużyna szkoły podstawowej IV miejsce.
Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny odbył się na terenie Ośrodka Techniki Jazdy przy sieradzkim WORDzie. Tutaj oprócz testu z przepisów i pierwszej pomocy uczestnicy konkursowo jeździli motorowerem i samochodem osobowym. Najlepszą okazała się drużyna z Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy zawodowej tego samego zespołu szkół.