Aktualności

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKŁADZIE KARNYM NR 1

Policjanci z „wojewódzkiej drogówki” po raz kolejny wzięli udział w projekcie resocjalizacyjnym dla osób skazanych za „jazdę na podwójnym gazie”. Z propozycją tej nietypowej współpracy zwrócili się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Kierownictwo i psychologowie z Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi jeszcze w 2009 roku. W placówce tej realizowany jest program resocjalizacji osób odbywających karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszeni zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ponieważ prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości jest w dalszym ciągu jedną z przyczyn wypadków drogowych, a z policyjnych statystyk wynika, że wiele karanych za to przestępstwo osób prowadzi pojazdy pomimo orzeczonych zakazów sądowych i w warunkach „swoistej recydywy”, funkcjonariusze pozytywnie odpowiedzieli na ich zaproszenie.

W bieżącym roku współpraca Policji z Zakładem Karnym została wznowiona. 5 maja o godzinie 13 specjaliści z Wydziału Ruchu drogowego KWP w Łodzi podkom. Maciej Cholajda i st. asp. Kamil Wnukowski pojawili się w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi przy ul. Beskidzkiej. W spotkaniu wzięło udział 21 skazanych – kobiet i mężczyzn. Policjanci przedstawili zebranym prezentację multimedialną dotyczącą głównych zagrożeń w ruchu drogowym z głównym naciskiem na problematykę kierujących po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Policyjna prelekcja miała za zadanie uświadomić osadzonym jak ważnym społecznie problemem jest „jazda na podwójnym gazie” i jak brzemienna może być w skutkach.

Mamy nadzieję, że zajęcia przemówiły do świadomości wszystkich amatorów „jazdy na bani” i dzięki temu w przyszłości nie powrócą oni na drogę przestępstwa. Pamiętajmy, że pijany kierowca jest olbrzymim zagrożeniem nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego - w ubiegłym roku na drogach województwa łódzkiego policjanci zatrzymali 5535 nietrzeźwych kierujących sprawców przestępstw i wykroczeń.

 

 

Powrót na górę strony