Aktualności

SEMINARIA Z KRAJOWYM CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

12 i 13 czerwca b.r. w Sieradzu, Wieluniu, Piotrkowie Tryb. i Opocznie odbyły się seminaria w ramach zaplanowanego kolejny rok z rzędu przedsięwzięcia organizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Komendy Wojewódzkiej policji w Łodzi. Przed okresem wakacyjnym do tego typu spotkań doszło w Skierniewicach, Rawie Maz., Radomsku i Bełchatowie.

Prezentacja omawiana przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, podkom. Macieja Cholajdę i asp. szt. Kamila Wnukowskiego, zawierała zarówno stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i główne przyczyny wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych na terenie naszego województwa.

Podczas wypowiedzi przedstawiono także problemy związane z:

  • prowadzeniem pojazdów przez osoby będące pod wpływem alkoholu bądź innych środków działających podobnie do alkoholu,
  • brakiem widoczności osób niechronionych na drodze po zmroku i przy złych warunkach atmosferycznych,
  • nieodpowiedzialnymi zachowaniami na naszych drogach,
  • konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa,
  • przestrzegania przepisów dot. ograniczeń prędkości,
  • używania przez kierujących telefonów komórkowych wyłącznie zgodnie z przepisami, a przez innych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych w sposób pozwalający nad zachowaniem należytej czujności, bez „tracenia głowy”.

Po zakończonej prelekcji, zgodnie z przygotowanym programem, spotkania kończyły się występami kabaretu: „Łowcy . B” i „Pod wydrwigroszem”. Zarówno częśc szkoleniowa jak i rozrywkowa zgromadzonej publiczności bardzo się podobała. Każdy z uczestników wychodził ze spotkania zadowolony i z poczuciem większej świadomości zagrożeń mogących spotkac każdego uczestnika ruchu drogowego. 

Podczas tegorocznej edycji programu „Bezpiecznie – chce się żyć” 10 listopada zaplanowane jest jeszcze jedno spotkanie, które odbędzie się w Łodzi w Auli Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego, podczas którego wystąpi zespół „De Mono”.

  • zgromadzeni goście
  • zgromadzeni goście na hali sportowej tuż przed prelekcją