Komendanci Policji Państwowej Okręgu II Łódzkiego - Policja Łódzka

Komendanci Policji Państwowej Okręgu II Łódzkiego

Komendanci Policji Państwowej Okręgu II Łódzkiego

1. insp. Henryk Jasieński (od 02.08.1919 do 01.10.1919)

2. insp. Zygmunt Wróblewski (jako p.o. od 01.10.1919; jako komendant od 01.04.1920 do 01.02.1926)

3. insp. Rudolf Wizimirski (od 01.02.1926 do 27.01.1927)

4. podinsp. Anatoliusz Elsesser-Niedzielski (jako p.o. bez nominacji od 28.01.1927 do 08.04.1927)

5. insp. Paweł Foerster (od 09.04.1927 do 23.04.1928)

6. podinsp. Anatoliusz Elsesser-Niedzielski (jako p.o. bez nominacji od 24.04.1928 do 25.11.1928)

7. insp. Józef Torwiński (od 26.11.1928 do 13.01.1939)

8. insp. Władysław Łoziński (od 13.01.1939 do ??.09.1939)

 

Materiały udostępnione w całości dzięki uprzejmości
Jarosława Olbrychowskiego Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. w Łodzi.

  • insp. Zygmunt Wróblewski
  • insp. Rudolf Wizimirski
  • podinsp. Anatoliusz Elsesser-Niedzielski
  • insp. Paweł Foerster
  • insp. Józef Torwiński