Sprawca śmiertelnego wypadku w Zgierzu zatrzymany - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego wypadku w Zgierzu zatrzymany

Zgierscy policjanci dzięki informacji funkcjonariusza KWP w Łodzi zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia 55-letniej kobiety. Zabezpieczony został również samochód, który brał udział w tamtym zdarzeniu. 27-letni mężczyzna może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca wypadku za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Co więcej, tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-latka, który rozpowszechniał informacje ze śledztwa.

13 marca 2017r. policjanci dzięki pomocy funkcjonariusza KWP w Łodzi znaleźli na jednej z łódzkich posesji samochód honda civic koloru srebrnego. Kryminalni ustalili, że najprawdopodobniej jest to ten samochód, który 3 marca 2017r. uczestniczył w wypadku w Zgierzu, w którym śmierć poniosła 55-letnia kobieta. Kilka godzin później zatrzymano 27-latka, który najprawdopodobniej tamtej nocy był kierowcą wspomnianego samochodu. Zatrzymany noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Może usłyszeć zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca wypadku za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 13 marca 2017r. policjanci zatrzymali 29-letniego pracownika firmy transportowej, który publikował na portalu społecznościowym zdjęcia oraz informacje z postępowania przygotowawczego. Zatrzymany może usłyszeć zarzut publicznego rozpowszechniania informacji z postępowania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zaznaczamy, że mężczyzna ten w żaden sposób nie przyczynił się do zatrzymania ewentualnego sprawcy wypadku, jak i do ujawnienia samochodu uczestniczącego w zdarzeniu.

Jednocześnie kierujemy słowa podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w poszukiwania sprawcy tego zdarzenia. Odzew społeczny na nasze i medialne komunikaty był ogromny, a  sami policjanci otrzymywali mnóstwo wskazówek i podpowiedzi.