Z dzielnicowym można porozmawiać o wszystkim - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z dzielnicowym można porozmawiać o wszystkim

O tym jak ważną rolę pełnią dzielnicowi nie trzeba nikogo przekonywać. To oni w swoich rejonach służbowych pomagają mieszkańcom w rozwiązaniu często trudnych spraw, ale można z nimi porozmawiać również na inne nurtujące nas tematy. W ostatnich dniach przekonali się tym mieszkańcy Zgierza, gminy Stryków oraz Ozorkowa i Sierpowa. Podczas 4 spotkań z lokalnymi społecznościami dzielnicowi nie tylko rozmawiali o bezpieczeństwie, ale nawet uczyli samoobrony.

Dzielnicowi ze Zgierza oraz Strykowa, podczas swoich codziennych obowiązków, odwiedzili kilka kościołów mieszczących się w mieście i na terenach gminnych. Po zakończonych mszach rozmawiali z uczestnikami o bardzo szeroko pojętym bezpieczeństwie. Najistotniejszymi punktami poruszanymi w trakcie spotkań było właściwe zachowanie w ruchu drogowym (zarówno pieszych, jak i kierujących), ale również sposoby działania oszustów metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Za to dzielnicowi z Ozorkowa na świetlicy w Sierpowie spotkali się z mieszkańcami tego sołectwa oraz sąsiednich. Oprócz lokalnych problemów omówiono zasady bezpieczeństw na drodze, podczas prac rolnych, a także jak uchronić się przed oszustami. Przekazane wskazówki przedstawiane były w prezentacji multimedialnej oraz w wyemitowanym filmie. Ważnym punktem spotkania była cyberprzemoc oraz demoralizacja wśród nieletnich. Do  lepszego zapoznania z tematem wykorzystano walizkę edukacyjną, która w swej zawartości mieściła imitację narkotyków oraz gadżety wykorzystywane przez osoby mające związek z środkami odurzającymi.

Wartym wyróżnienia jest kolejny dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ozorkowie, który przeprowadził szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla wszystkich kobiet z terenu miasta i gminy Ozorków. Organizatorem spotkania była Agencja Ochrony Osób i Mienia „ Gunners Security”. Dzielnicowy nie tylko omówił zasady zachowania bezpieczeństwa w domu, na ulicy, czy w kontakcie z obcymi osobami, ale także pokazał jak można się bronić przed różnymi zagrożeniami.