Ratowali samobójców - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ratowali samobójców

Determinacja oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz policjantów pełniących służbę patrolową uratowała życie 29 letniego mężczyzny. Również w Kutnie dzięki szybkiej reakcji policjantów żyje 38-letni mieszkaniec miasta.

Dramatyczny telefon dyżurny opoczyńskiej komendy odebrał 16 kwietnia 2016 roku kilka minut po godzinie 14.00. Rozmówca oświadczył, że chce odebrać sobie życie. Policjant podczas rozmowy starał się uspokoić zdesperowanego 29 latka, w miedzy czasie udało mu się ustalić jego dane personalne oraz to co było  na tamtą chwilę najważniejsze- miejsce w którym się znajdował. Rozmowa przebiegała bardzo dynamicznie, mężczyzna był zdenerwowany. Dyżurnemu zależało przede wszystkim na tym aby uspokoić rozmówcę i jak najszybciej wysłać na miejsce patrole. Policjanci  odnaleźli 29 latka. Duże znaczenie w tej sytuacji miała  współpraca i komunikacja pomiędzy dyżurnym, zastępcą dyżurnego, a skierowanymi na miejsce policjantami. Po 20 minutach od tego dramatycznego telefonu policjanci odnaleźli mężczyznę. Rozmowa telefoniczna została zakończona dopiero, kiedy oficer dyżurny usłyszał od będącego na miejscu policjanta, że 29 latek jest cały i zdrowy oraz, że został przekazany pod opiekę wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego.

Również w Kutnie policjanci uratowali samobójcę. Mężczyzna chciał wyskoczyć z okna mieszkania na 4 piętrze bloku wielorodzinnego. Niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarzy. 16 kwietnia 2016 roku o godzinie 20.00 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miasta, który oświadczył, że jego dorosły syn zamierza odebrać sobie życie. 38-latek powiedział ojcu, że idzie do mieszkania swojego kolegi przy ulicy Chrobrego znajdującego się na czwartym piętrze i chce wyskoczyć z okna. Pod wskazanym adresem policjanci zastali niedoszłego samobójcę. Mężczyzna stał w przy oknie i uderzając głową w ścianę krzyczał, że odbierze sobie życie. W pewnym momencie spróbował wyskoczyć przez otwarte okno. Dzięki szybkiej reakcji policjantów został obezwładniony i przekazany służbom medycznym. Ponadto okazało się, że 38-latek jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.