Informacje

Łódzcy policjanci zdobyli trzy medale w martwym ciągu. Razem podnieśli 640 kilogramów

Trzej sierżanci pełniący na co dzień służbę w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zdobyli na Otwartych Mistrzostwach Europy w martwym ciągu dwa złote i jeden srebrny medal. Zawody odbyły się w dniach od 18 do 21 maja 2017 roku w Łucku na Ukrainie. W zawodach brało udział ponad 130 zawodników.

Wśród mundurowych w kategorii do 100 kg bezkonkurencyjni okazał sie Michał Musiński, który podniósł 260 kilogramów. Na co dzień jest dzielnicowym w VIII Komisariacie w Łodzi. Jego rejon służbowy obejmuje kwartał ulic Kilińskiego, Poznańska, Podgórna i Dąbrowskiego. Sierż. Musiński jest w służbie od 4 lat. Swoim wyczynem potwierdził wysoka formę. Powtórzył bowiem sukces z ubiegłego roku gdy również stanął na najwyższym stopniu podium. Złoty medal zdobył także drugi dzielnicowy z VIII Komisariatu, który w kategorii do 90 kilogramów podniósł w martwym ciągu 160 kilogramów. Mateusza Ślósarskiego, bo o nim mowa, można spotkać w rejonie ulic Zarzewskiej, Przybyszewskiego, Rzgowskiej i Praskiej. Dzielnicowy był na zawodach po raz pierwszy i w swojej kategorii wagowej zdeklasował konkurentów. Medal ze srebrnego kruszcu zawisł na szyi sierż. Piotra Gajowika, który uplasował się tuż za Michałem Musińskim z wynikiem 220 kilogramów. Wszyscy policjanci na co dzień wspólnie trenują między innymi na Sali gimnastycznej w komendzie przy ulicy Sienkiewicza. Wszyscy występowali w kategorii profesjonalistów bez tzw. odzieży wspomagającej. Przed nimi przygotowania do Mistrzostw Świata , które odbędą się w grudniu w Łodzi.

Naszym mistrzom życzymy dalszych sukcesów!