Znaleźli schronienie w policyjnym radiowozie - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleźli schronienie w policyjnym radiowozie

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli pomogli kobiecie z dwójką małych dzieci w trakcie wichury, która 30 maja przeszła nad miastem. Policjanci, widząc jak silny wiatr niemal przewraca wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem, natychmiast zareagowali i udzielili schronienia rodzinie w policyjnym radiowozie, a następnie w związku z zagrożeniem przewieźli przestraszoną kobietą i dzieci do miejsca zamieszkania.

Podczas patrolu osiedla Południe w Zduńskiej Woli mundurowi zauważyli kobietę, którą podczas spaceru z dziećmi zaskoczyła wichura. Silny i porywisty wiatr targał wózkiem z małym dzieckiem, a kilkuletnia, przestraszona do łez dziewczynka, kurczowo trzymała się swojej opiekunki. Policjanci widząc tą niebezpieczną sytuację natychmiast radiowozem osłonili od wiatru rodzinę, a następnie pomogli wnieść wózek z dzieckiem do jego wnętrza. Starsza dziewczynka oraz babcia dzieci również schroniły się w policyjnym radiowozie. Z uwagi na nie słabnący silny wiatr i dalsze niebezpieczeństwo funkcjonariusze przewieźli kobietę i dzieci do miejsca zamieszkania.

Po tej niecodziennej interwencji do dyżurnego zduńskowolskiej komendy zadzwonił ojciec dzieci, który podziękował policjantom z okazaną pomoc i wyrozumiałość. Interwencję policjantów sfotografowała z balkonu przypadkowa osoba, która zamieściła zdjęcie na portalu społecznościowym z komentarzem:

"Brawo dla Panów policjantów ze Zduńskiej Woli, którzy Panią z dwójką małych dzieci osłonili przed wichurą i zawieźli do domu. Największe wyrazy szacunku!!!