Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialność i lekkomyślność 32 – letniego nietrzeźwego traktorzysty doprowadziła do uszkodzenia przydomowego przyłącza gazu

Policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę ciągnika rolniczego z przyczepą, który mając w organizmie blisko 2 promile doprowadził do kolizji i uszkodzenie przyłącza gazu.

 

5 czerwca 2017 r. około godz. 13.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że  na ul. Pod Skarpą w Sieradzu w wyniku przewrócenia się przypiętej do traktora przyczepy uszkodzone została instalacja gazowa  przy prywatnej posesji. Na miejsce natychmiast skierowana została grupa dochodzeniowa oraz patrol ruchu drogowego.  O zaistniałym zdarzeniu dyżurny policji poinformował również spółkę gazową .

  Jak się okazało  32 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, pracownik jednej z sieradzkich firm budowlanych kierował  ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepa, na której przewoził  piasek.  Stracił on panowanie nad pojazdem, w wyniku  czego  przyczepa przewróciła się, uderzając  i niszcząc ogrodzenie posesji. Uszkodzeniu uległo również przyłącze gazowe , co  doprowadziło do rozszczelnienia instalacji i ulatniania się gazu. Przybyli na miejsce  pracownicy firmy gazowniczej,  zabezpieczyli uszkodzony zawór gazowy, aby zapobiec potencjalnemu zagrożeniu wybuchem.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości traktorzysty. Badanie alkomatem wykazało u 32 – latka obecność ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że prowadził on pojazd nie mając do tego stosownych uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Prowadzone w tej sprawie pod  nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu postepowanie wykaże , czy mężczyzna ten odpowie również za spowodowanie zdarzenia zagrażającemu  życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu.