O krok od nieszczęścia - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od nieszczęścia

Pomimo wielu apeli, na drogi niestety wciąż wyjeżdżają nietrzeźwi. Apelujemy o więcej wyobraźni i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym, aby nie dochodziło do tragicznych w skutkach zdarzeń

15 czerwca 2017 roku o godzinie 6.36 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Nieborowie. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobową mazdą 27-leni łowiczanin poruszał się pojazdem w kierunku Bednar, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w betonowy mostek, na którym znajdowała się kobieta, a następnie w ogrodzenie jednej z posesji, po czym przejechał na przeciwny pas ruchu, wjeżdżając do rowu. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Mudurowi zbadali jego stan trzeźwości. 27-latek miał w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. Kierowcy udzielono pomocy medycznej, nie wymagał hospitalizacji.

Kilka dni wcześniej doszło do podobnego zdarzenia z udziałem motorowerzysty w miejscowości Parma. 13 czerwca 2017 roku po godzinie 17 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego jednośladem. Mundurowi na miejscu ustalili, że stracił on panowanie nad pojazdem zjechał z drogi, uderzając w betonowy przepust. Okazało się, że kierujący rometem wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało, że ma ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie wymagał dalszej hospitalizacji.

Obaj odpowiedzą teraz za wykroczenie drogowe oraz przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialnym kierującym grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas codziennej służby eliminują osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu z dróg.

Apelujemy zatem o rozsądek! Wsiadajmy za kierownicę tylko trzeźwym, aby nie dochodziło do tragedii na drodze! Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być trzeźwy, w przeciwnym razie stwarza zagożenie nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy również, by zdecydowanie reagować, gdy widzimy dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu. Dzwońmy wówczas na numery alarmowe 997 lub 112, aby wyeliminować zagrożenie. Przekazany sygnał Policji, może uratować komuś zdrowie lub życie.

 

Kierowco pamiętaj! Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji, obniża koncentrację i reakcję na zmienną sytuację na drodze! Nie ryzykuj!