Sprawcy napaści na 22-latka zatrzymani - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napaści na 22-latka zatrzymani

Współdziałanie funkcjonariuszy straży miejskiej i policji doprowadziło do zatrzymania i przedstawienia zarzutów dwóm 19-letnim sprawcom rozboju. Napastnicy zostali ujęci przez strażników miejskich, a następnie przekazani w ręce interweniujących policjantów.

W nocy z 5 na 6 lipca 2017 roku w Łodzi na ul. Piotrkowskiej doszło do rozboju na mężczyźnie, który wracał właśnie do domu, ze spotkania ze swoimi znajomymi. 22-latek idąc ulicą, został zaczepiony przez 2 młodych napastników, którzy grożąc użyciem noża zażądali od niego wydania zegarka oraz telefonu komórkowego. Zaczepiony podjął nieskuteczną próbę obrony                  co jeszcze bardziej rozwścieczyło sprawców – był on m.in. wielokrotnie uderzany i kopany przez agresorów. Po ucieczce mężczyzn, którzy skradli przedmioty o wartości blisko 2300 złotych, pobity  zauważył patrol Straży Miejskiej. Podbiegł do funkcjonariuszy i zrelacjonował im dokładny przebieg tego zdarzenia. Opisał także wygląd napastników. Strażnicy miejscy wraz
z pokrzywdzonym niezwłocznie udali się w pościg za sprawcami. Po kilku minutach dwóch 19-latków zostało ujętych. Mężczyzn przekazano interweniującym funkcjonariuszom Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwu sprawcom zarzutów popełnienia rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jutro o losie obydwu mężczyzn zadecyduje sąd.