WAKACJE, WAKACJE - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

WAKACJE, WAKACJE

Trwają wakacje i w związku z tym na terenie naszego powiatu organizowanych jest sporo różnego rodzaju imprez sportowych i turystycznych. Policjanci z sieradzkiej komendy jak i podległych komisariatów często biorą aktywny udział w tych spotkaniach.

          Przykładem takich aktywnych działań prewencyjnych były tegoroczne „XXIII Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko” w Ostrowie Warckim. Oprócz regat organizatorzy zorganizowali również turniej piłki plażowej. Swoje stoiska mieli między innymi ratownicy WOPR-u, były także stoiska gastronomiczne i wydzielona część dla dzieci. Na miejscu stanęło również stoisko z gadżetami policyjnymi. Dzielnicowi z Komisariatu w Warcie wraz z policjantką z zespołu ds. nieletnich sieradzkiej komendy jak i kierowniczką rewiru dzielnicowych zorganizowali dla najmłodszych konkurs rysowniczy. Dzieci miały również możliwość zrobienia sobie zdjęć z policyjną maskotką czy też za kierownicą policyjnego radiowozu. Oczywiście w zabawę wpleciono swego rodzaju naukę. Dzieci musiały nauczyć się bądź przypomnieć sobie jak należy zachowywać się nad wodą. Wysłuchały również krótkiego instruktażu związanego z jazdą na rowerze w tym podstawowych zasad ruchu drogowego. Przypomniano im jak należy prawidłowo korzystać z numerów alarmowych gdyby zaszła taka potrzeba. Na zakończenie dzieci otrzymywały przygotowane przez funkcjonariuszy ulotki.

 

 

          Należy nadmienić, że również następnego dnia sieradzcy dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami naszego powiatu. Tym razem w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” wzięli udział w niedzielnym pikniku rodzinnym organizowanym przez sołtysa miejscowości Dąbrówka p. Sylwię Jasek. W trakcie pobytu funkcjonariusze poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Również nie zabrakło tematów związanych z programem profilaktycznym „Kreci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą”. W trakcie pobytu mundurowych, dzieciaki miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem radiowozu i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie rozdano ulotki, a rodziców zapoznano z aplikacją mobilną „Moja Komenda”, która może być przydatna szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów.