Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„ Wakacje z pasją ” – półkolonia na terenie Stajni Artystycznej w Marcinkowie -zakręceni na bezpieczeństwo

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", która jest realizowana pod patronatem ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka, opoczyńscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi w miejscowości Marcinków.

Wakacyjne spotkanie przede wszystkim dotyczyło bezpieczeństwa  najmłodszych pdoczas letniego wypoczynku. Policjanci rozmawiali z uczestnikami o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Okazało się,że doskonale znają zasady bezpiecznej kąpieli, poruszania się po drogach czy też zachowania  podczas wyjazdów. Policjanci opowiadali tez najmłodszym na czym polega służba  w Policji oraz pokazali elementy wyposażenia policjanta.

Wakacyjne spotkania z młodzieżą mają na celu przede wszystkim przypomnieć o tym jak wiele zależy od nas samych, od naszego zdrowego rozsądku i przestrzegania podstawowych zasad. Wystarczy nauczyć się przewidywać możliwe skutki  naszych działań  i  oczywiście zachować ostrożność podczas spędzania wolnego czasu szczególnie nad wodą.

 

 

st.asp. Barbara Stępień