Ze św. Krzysztofem bezpieczniej na drodze - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ze św. Krzysztofem bezpieczniej na drodze

Z okazji święta patrona kierowców (św. Krzysztofa) w kościele pod wezwaniem św. Floriana w Pabianicach odbyło się uroczyste święcenie pojazdów. Podczas mszy, w której uczestniczył szef pabianickiej policji insp. Cezary Petrus wraz z zastępcą nadkom. Mariuszem Siejką modlono się o rozsądek i bezpieczną podróż dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

23 lipca 20917 roku w parafii św. Floriana o godz.11.00 odbyła się msza święta w intencji bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Ksiądz proboszcz Krzysztof Gliniany w tygodniu świętego Krzysztofa - patrona kierowców i podróżnych, modlił się i pobłogosławił policjantów. Poświęcił po mszy samochody licznie przybyłych kierowców. Sierżant sztabowy Zbigniew Sysio z pabianickiej komendy odczytał apel o bezpieczne i rozważne zachowania na drogach:

Drodzy mieszkańcy,

Ten dzień to dobra okazja, by prosić i apelować o większą ostrożność na drogach, o rozwagę, trzeźwość, mądrość i rozsadek. Warto przypominać wszystkim wokół o zasadach bezpieczeństwa na drodze. I mieć nadzieję, że św. Krzysztof będzie nad nami czuwał nawet wtedy, gdy trzeźwi, wypoczęci, przestrzegając przepisów drogowych będziemy poruszać się po drodze.   

Według policyjnych statystyk w 2016 roku w Polsce wydarzyło się prawie 34.000 wypadków, w których straciło życie ponad 3.000 osób. Sąsiednia gmina Dobroń liczy ponad 6.000 mieszkańców, więc proszę sobie wyobrazić, że w ciągu roku ginie prawie połowa jej mieszkańców. Same liczby jednak nie odsłaniają rozmiaru bólu i tragedii, które dzieją się na drogach. Życie tak wielu ludzi zostało gwałtownie przerwane. Wśród nich jest bardzo wiele osób młodych. Wielu zostało poszkodowanych z trwałą niepełnosprawnością, kalectwem i głębokimi ranami na duszy. Miejsca tragedii szybko zostają uprzątnięte. Czasem zostaje ustawiony niewielki krzyż, wiązanka kwiatów, zapalony znicz jako wyjątkowe oznaczenie mety tych, którzy nie dotarli do swego ziemskiego celu. Wypadki drogowe, które dzieją się w ułamkach sekund, dobitnie świadczą o kruchości naszego ziemskiego życia. Lepiej stracić jedną minutę ze swojego życia, niż w ciągu jednej minuty stracić swoje życie.