Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa nad wodą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa nad wodą

Teren powiatu poddębickiego charakteryzuje się znacznym nasyceniem akwenami co w dużym stopniu wpływa na organizacje różnego rodzaju imprez rozrywkowych jak również sprzyja letniemu wypoczynkowi zarówno mieszkańcom powiatu jak i wczasowiczom. Dlatego poddębiccy stróże prawa przeprowadzili działania pn.” AKWENY”, które były ukierunkowane na poprawę stanu bezpieczeństwa na tym obszarze.

Corocznie przekazy medialne obfitują w zdarzenia na terenach akwenów. Brawura, alkohol i brak odpowiedzialności w połączeniu z wodą wielokrotnie prowadzi do tragedii. Dlatego poddębiccy stróże prawa w dniu 22 lipca 2017 roku przeprowadzili działania pn.” AKWENY”, które były ukierunkowane na poprawę stanu bezpieczeństwa na tym obszarze. Podczas akcji na terenie zbiornika Jeziorsko oraz w rejonie rzeki Warty policjanci z Poddębic wspólnie z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej oraz ratownikami WOPR ze Zduńskiej Woli, kontrolowali linie brzegową zbiornika Jeziorsko a także miejsca tzw. „dzikich” kąpielisk. Sprawdzano również pobliskie pola namiotowe oraz placówki handlowe pod kątem sprzedaży alkoholu małoletnim. Policjanci ruchu drogowego zwracali uwagę na kierujących dopuszczających się ewidentnych wykroczeń w ruchu drogowym takich jak niestosowania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci bez fotelików czy korzystania w trakcie jazdy z telefonów komórkowych.

W sumie podczas działań wylegitymowano 36 osób, skontrolowano 16 pojazdów, gdzie nałożono 12 mandatów karnych na łączną sumę 2600 zł. W stosunku do jednej osoby sporządzono wniosek o wykroczenie a wobec 2 osób zastosowano pouczenia. W pobliżu akwenów skontrolowano 2 wędkarzy oraz 5 jednostek pływających. Ponadto policjanci skontrolowali 8 kąpielisk oraz pola biwakowe.

 

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

  • łódź policyjna podczas patrolu
  • policjant podczas działań na drodze
  • policjant podczas kontroli drogowej