Policjanci podsumowali sierpniowy długi weekend - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podsumowali sierpniowy długi weekend

Policjanci łódzkiego garnizonu wstępnie podsumowali działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2017”. W tym roku akcja trwała 5 dni, od 11 do 15 sierpnia. W tym czasie drogi województwa łódzkiego patrolowało więcej funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Policjanci kontrolowali główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach.

Podczas działań od 11 do 15 sierpnia, w województwie łódzkim doszło do 66 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 98 osób odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 111 nietrzeźwych kierujących.  

Dla porównania w ubiegłym roku sierpniowe działania trwały 4 dni. W tym czasie w województwie łódzkim doszło do 41 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 56 zostało rannych. Policjanci ujawnili 103 nietrzeźwych kierujących.

Najtragiczniejsze wypadki drogowe:

14 sierpnia 2017r około godz. 6.00 na autostradzie A1 w pobliżu węzła Tuszyn w powiecie łódzkim wschodnim. 30-letni mężczyzna kierujący audi A6 z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i spadł z wiaduktu na drogę K12. Poniósł smierć na miejscu.

15 sierpnia 2017r około godz.10.00 na drodze W702 w miejscowości Dąbrówka Wielka w powiecie Zgierskim. 41-letni mężczyzna kierujący citroenem berlingo podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Na skutek wypadku śmierć poniosła 57-letnia pasażerka citroena. Kierujący był trzeźwy.

Mimo, iż sezon wakacyjny sprzyja rozluźnieniu,  pogoda nas nie rozpieszcza. Gwałtowne burze, upały i silny wiatr łamiący drzewa zdecydowanie nie sprzyjają podróżowaniu. Ostrzeżenia meteorologów jasno wskazują, że jeśli nie musimy, to nie powinniśmy wychodzić z domów. Kierując samochodem należy uwzględnić porywy bocznego wiatru, znaczne opady deszczu zalewające szybę czołową oraz głębokie kałuże. Przypominamy, iż kałuże zawsze należy pokonywać z małą prędkością, aby umożliwić odprowadzenie wody spod opon. W przeciwnym wypadku powstanie tzw. klin wodny a nasz pojazd straci sterowność. Nie należy lekceważyć przeszkód na drodze, które mogą nagle pojawić się przed samochodem.

Województwo łódzkie to wyjątkowy obszar na mapie Polski. Przebiegają przez nie i krzyżują się główne szlaki komunikacyjne prowadzące we wszystkie rejony kraju. Przejeżdżający przez nasze województwo w ciągu długiego weekendu muszą spodziewać się wzmożonego ruchu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.