Działania piotrkowskich policjantów - "Bezpieczna droga do szkoły" - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania piotrkowskich policjantów - "Bezpieczna droga do szkoły"

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to dla piotrkowskich policjantów czas wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego regionu. „Bezpieczna droga do szkoły” to cykliczne działania przypominające zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a tym samym bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

5 września 2017 roku w godzinach porannych  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z najmłodszymi uczniami przed jedną ze szkół podstawowych na terenie miasta. Przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, zachęcając tym samym do używania ich w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze sprawdzali także czy dzieci przewożone są w pojazdach w sposób prawidłowy – czy siedzą w fotelikach, mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim rozdawali kamizelki i opaski odblaskowe a także zeszyty i komiksy promujące bezpieczeństwo. Wszystkie tego typu działania piotrkowskich mundurowych maja na celu zapewnienie bezpieczeństwa właśnie najmłodszych użytkowników dróg a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci.

 

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności na drodze szczególnie w okolicach szkół, przedszkoli i placówek oświatowo – wychowawczych. Niech droga do szkoły będzie bezpieczna cały rok.