Policjanci zabezpieczali Red Bull 111 Megawatt - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali Red Bull 111 Megawatt

Bełchatowscy policjanci wspierani przez mundurowych z innych jednostek województwa łódzkiego brali udział w zabezpieczeniu imprezy Red Bull 111 Megawatt. Nad bezpiecznym przebiegiem dwudniowych zawodów czuwało blisko 100 policjantów, którzy w dzień i w nocy dbali o bezpieczeństwo kibiców, sportowców oraz mieszkańców gminy Kleszczów.

Red Bull 111 Megawatt to największe zawody hard enduro w Polsce – zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Już po raz 3 rywalizacja toczyła się w na co dzień niedostępnej lokalizacji – Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, usytuowanej na terenie gminy Kleszczów w powiecie bełchatowskim.

W zabezpieczeniu imprezy brali udział nie tylko policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, ale również z innych jednostek garnizonu łódzkiego. Dobra współpraca oraz wymiana informacji pozwoliły na utrzymanie bezpieczeństwa na poziomie zgodnym z oczekiwaniami organizatorów. Jak szacują organizatorzy niedzielne zawody finałowe oglądało 35 tys. widzów. Dużym wyzwaniem było więc zapewnienie płynności ruchu na głównych trasach dojazdowych. Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów, które miałyby negatywny wpływ na przebieg imprezy. Nie popisał się tylko jeden z fanów crossowej jazdy, którego policjanci drogówki zatrzymali do kontroli w niedzielę o godz. 8.40. Mieszkaniec gminy Kleszczów, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie pędził swoim audi 102 km/h przez centrum Kleszczowa. Mundurowi na miejscu zatrzymali 25- letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje czyny odpowie przed sądem.