Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć na krajowej 74. Zginęła rowerzystka. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Czarna seria wypadków w powiecie opoczyńskim. Zginęła 48 letnia rowerzystka. Niewątpliwie bardzo trudne warunki drogowe, opady deszczu duże natężenie ruchu mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu

Do wypadku doszło 5 grudnia 2017 roku o godzinie 20.55 w miejscowości Kłopotów na drodze krajowej K74, w gminie Paradyż. Policjanci, wstępnie ustalili,że w terenie zabudowanym na niedostatecznie oświetlonym odcinku drogi krajowej, 37 letni kierowca ciężarowego volvo na prostym odcinku drogi najechał na jadącą rowerem 48 letnią mieszkankę Paradyża. Kobieta miała na sobie kamizelkę odblaskową. Niestety w wyniku zdarzenia rowerzystka zmarła na miejscu wypadku. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegóły zdarzenia i wszystkie jego okoliczności. Ruch na drodze krajowej kilka godzin był utrudniony.

 

Warunki drogowe są trudne. Dla kierowców widoczność jest zdecydowanie ograniczona, a i droga hamowania znacznie się wydłuża. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności, zarówno przez kierowców jak też pieszych. Rozmawiajmy z najbliższymi o zagrożeniach. Przypominamy o odblaskach,a przede wszystkim o zdrowym rozsądku.

 

asp.szt. Barbara Stępień