„Bezpieczna droga do celu” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do celu”

8 lutego 2018 roku policjanci drogówki w ramach „Bezpiecznych Ferii 2018” przeprowadzili działania edukacyjne i informacyjne ukierunkowane na promowanie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego wyjeżdżających i powracających z ferii pn. „Bezpieczna droga do celu”. Podczas działań policjanci m.in. informowali kierowców o możliwości zgłoszenia i przeprowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy.

W ramach „Bezpiecznej drogi do celu”, która powinna być nieodłącznym elementem podróży każdego kierowcy, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy przeprowadzili działania informacyjno – edukacyjne kierowców i pasażerów, którzy podróżowali w związku z zimowym wypoczynkiem. Funkcjonariusze mówili na temat zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem przez różnego rodzaju urządzenia znajdujące się pojeździe, nie tylko telefony komórkowe. Niejednokrotnie radio bądź nawigacja potrafią na dłużej zatrzymać nasz wzrok, a jak wiadomo o zdarzenie nie trudno.

Dodatkowo mundurowi podczas kontroli sprawdzali właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, jego stan techniczny, zabezpieczenia przewożonego sprzętu np. boxów dachowych, stosowanie pasów bezpieczeństwa, fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących oraz dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych,

Celem policyjnych działań „Bezpieczna droga do celu” jest także kreowanie życzliwych postaw w ruchu drogowym.