Uszkodzili auta i znieważyli policjantów - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzili auta i znieważyli policjantów

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Jeden z nich uszkodził trzy pojazdy zaparkowane na terenie dzielnicy Bałuty. Drugi znieważył interweniujących policjantów.

11 lutego 2018 roku wywiadowcy z Komendy Miejskiej w Łodzi, zostali powiadomieni o uszkodzeniu trzech pojazdów. W samochodach zaparkowanych na ul. Kościelnej w Łodzi oderwane zostały boczne lusterka, a w jednym z aut dodatkowo uszkodzono boczne drzwi. Wartość strat, oszacowana została wstępnie przez właścicieli pojazdów na kwotę około 1350 złotych. Stróże prawa po rozmowie ze zgłaszającym, dysponując rysopisem podejrzewanych, postanowili ich odszukać. Przejeżdżając ulicą Lutomierską zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wyglądem przypominali sprawców uszkodzenia mienia. Podczas próby zatrzymania, jeden z mężczyzn, tj. 26- latek mający blisko promil alkoholu we krwi, znieważył policjantów i usiłował udaremnić im przeprowadzenie dalszych czynności. Jak się okazało, nie brał on bezpośredniego udziału w uszkodzeniu samochodów, gdyż czynu tego dopuścił się jego o 3 lata młodszy kompan. On również znajdował się w stanie nietrzeźwości - mając około 2 promili alkoholu we krwi.

Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty dotyczące odpowiednio uszkodzenia mienia, co zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważenia ich oraz zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej – za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.