"Twój Miś może zostać ratownikiem" - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Twój Miś może zostać ratownikiem"

Zgierscy policjanci włączyli się po raz drugi do akcji „Twój Miś może zostać ratownikiem” zorganizowanej przez Radę Osiedla „Podleśna”. Finał odbędzie się 13 lutego 2018 r. o godzinie 8:30 w SP nr 12 w Zgierzu ul. Staffa 26. Serdecznie zapraszamy !

Odzew zarówno funkcjonariuszy jak i mieszkańców był ogromny. Zebrano łącznie ponad  siedem tysięcy pluszaków, które trafią do dzieci uczestniczących w traumatycznych zdarzeniach.

Zgierscy policjanci już pod koniec 2017r. aktywnie włączyli się do kampanii. Funkcjonariusze przy każdej okazji informowali o zbiórce pluszaków mieszkańców całego powiatu, a także instytucje zaprzyjaźnione, np. szkoły, przedszkola.  Zaangażowano wszystkie jednostki – każdy komisariat w powiecie. Do komendy zabawki przynosiły całe grupy dzieci z przedszkoli ale również pojedyncze maluchy ze swoimi rodzicami.

Podczas jutrzejszego finału w obecności Władz Miasta Zgierza  oraz Komendantów Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej pluszaki  zostaną podzielone i trafią do radiowozów gdzie będą jeździły w patrole z mundurowymi. Gdy jakieś dziecko będzie uczestniczyło w traumatycznym wydarzeniu (np. pożar, wypadek samochodowy) lub będzie świadkiem przykrych zdarzeń na pewno zostanie obdarowane przez funkcjonariuszy pluszowym „Misiem-Ratownikiem”.