Finał akcji "Twój Miś może zostać ratownikiem" - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Finał akcji "Twój Miś może zostać ratownikiem"

Po raz drugi zgierscy policjanci włączyli się do akcji „Twój Miś może zostać ratownikiem” zorganizowanej przez Radę Osiedla „Podleśna”. Finał odbył się 13 lutego 2018r. w SP nr 12 w Zgierzu. Zebrano łącznie ponad siedem tysięcy pluszaków, które trafią do dzieci uczestniczących w traumatycznych zdarzeniach.

Zgierscy policjanci w listopadzie 2017r. aktywnie włączyli się do kampanii. Funkcjonariusze przy każdej okazji informowali o zbiórce pluszaków mieszkańców całego powiatu w a także szkoły i przedszkola. W akcję właczyli się policjanci ze wszystkich komisariatów w powiecie, którzy oddawali na pluszaki i zbierali je od mieszkańców. Do komendy zabawki przynosiły  grupy dzieci z przedszkoli ale również pojedyncze maluchy ze swoimi rodzicami. W zamian policjanci oferowali najmłodszym „zwiedzanie” zgierskiej komendy i przybliżali  swoją codzienną pracę.

Odzew mieszkańców był ogromny i przerósł najśmielsze oczekiwania. Siedem i pół tysiąca pluszowych zabawek udało się zebrać organizatorom akcji " Twój Miś może zostać ratownikiem", z czego w samym Zgierzu blisko trzy i pół tysiąca. Pluszaki trafią do policyjnych radiowozów atakże do straży miejskiej i straży pożarnej.  Gdy jakieś dziecko będzie uczestniczyło w traumatycznym wydarzeniu lub będzie świadkiem przykrych zdarzeń na pewno zostanie obdarowane przez funkcjonariuszy pluszowym „Misiem-Ratownikiem”.