Działania „Strzałka” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Strzałka”

13 marca 2018 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili działania „Strzałka”. Działania ukierunkowane były pod kątem ujawniania wykroczeń popełnianych przez kierujących, którzy nie zatrzymują pojazdu przed sygnalizatorem.

Policyjne patrole zwracały szczególna uwagę na tych kierujących, którzy nie zatrzymywali się przy wyświetlanym czerwonym sygnale świetlnym dla ich kierunku ruchu. Podczas  trwania działań policjanci ujawnili łącznie 72 wykroczenia. Na kierujących za niestosowanie się do czerwonego sygnału świetlnego nałożyli 53 mandaty, za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych przy nadawanym na sygnalizatorze S-2 sygnale w postaci zielonej strzałki nałożyli 39 mandatów. Sporządzono również 31 wniosków o ukaranie.

Około godziny 13:30 na skrzyżowaniu ul. Palki z ul. Pankiewicza policjanci zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą peugeotem. Kobieta nie zastosowała się do czerwonego sygnału świetlnego. Łodzianka została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł, swoje zachowanie tłumaczyła pośpiechem. Jednakże była bardzo zadowolona, gdyż stwierdziła, że była to jej pierwsza kontrola policyjna odkąd otrzymała prawo jazdy.

Łódzka drogówka apeluje do kierowców, by stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Widząc na sygnalizatorze zielona strzałkę, pamiętajmy iż jest to strzałka warunkowego skrętu w prawo. Należy wtedy zatrzymać swój pojazd i upewnić się czy możliwy jest manewr skrętu. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, uczestnikami ruchu drogowego są także piesi oraz rowerzyści.