Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy antyterroryści na podium zawodów pływackich w Lublinie

Po raz szósty KWP w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. W tym roku zawodom nadano imię podinp. Małgorzaty Bigos, policjantki, pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Patronat nad mistrzostwami objął między innymi Komendant Główny Policji. Sztafeta łódzkich antyterrorystów zajęła w rywalizacji II miejsce.

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin.

W tym roku zawodom nadano imię podinsp. Małgorzaty Bigos, naszej koleżanki pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Od momentu wstąpienia do służby w Policji, Małgosia wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu zdobywając złote medale.  W sporcie odnajdywała radość życia. Jak sama przekonywała był on lekarstwem na wszelkie zmartwienia.  Wszyscy pamiętamy jak w minionych latach startowała w zawodach zdobywając medale dla lubelskiej drużyny. Sport był pasją jej życia i to życie jej odebrał.

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach zgłosiło się 97 policjantów, w tym 26 kobiet.  Na trybunach zasiedli m.in.: Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc, I Zastępca KWP w Lublinie podinsp.  Jerzy Czebreszuk, insp. Jarosław Siekierski reprezentujący Komendanta Głównego Policji, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin Pani Marta Wcisło, mł. insp. Andrzej Porczak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

Jak każdego roku dużego wsparcia przy organizacji mistrzostw udzielił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Dzięki tej współpracy nasze zawody odbywają się obecnie na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce.   Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy - Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 20 medali, w tym 10 złotych.  Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie z dorobkiem 22 medali w tym 9 złotych, a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Szczecinie.  Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz z KWP w Szczecinie Łukasz Pańczyszyn, z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została Agnieszka Burdelak reprezentująca KWP we Wrocławiu.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KWP we Wrocławiu, nasza sztafeta z Lublina zajęła II miejsce. W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP w Katowicach, II SPAP KWP w Łodzi, a nasi reprezentanci zajęli miejsce trzecie.  Również w sztafecie mix drużyna lubelska wywalczyła brąz.

Niespodzianką tegorocznych mistrzostw był udział w sztafecie męskiej kierownictwa Komendny Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w skład, której weszli m.in. insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki oraz   I Zastępca KWP podinsp. Jerzy Czebreszuk.