Tragiczny finał skoku do wody. Apelujemy o rozwagę. - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał skoku do wody. Apelujemy o rozwagę.

Wystarczy chwila, by nieodwracalnie zmienić całe życie. Poważne urazy kręgosłupa, to często cena skoku do wody. Niestety, taką cenę zapłacił 22 letni opocznianin, który skoczył do wody na główkę. Mężczyzna z poważnym urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Pomimo, tego, że sezon na kąpiele wodne jeszcze się nie rozpoczął już dziś apelujemy o rozsądek i wyobraźnię podczas korzystania z kąpielisk.

Zdarzenie miało miejsce  14 kwietnia 2018 roku, przed 1.00 w nocy nad opoczyńskim zalewem. Policjanci wezwani na miejsce wypadku 22 latka  ustalili, że młody mężczyzna  w chwili zdarzenia  był nietrzeźwy. Prawdopodobnie dodatkowo znajdował się także pod wpływem środków odurzających. Taka mieszanka substancji psychoaktywnych znacząco zmienia percepcję, wywołuje  różne stany emocjonalne ,a  to w konsekwencji  często prowadzi do irracjonalnych zachowań.

Pogoda zachęca do spacerów ale na kąpiele chyba jest zdecydowanie za wcześnie, a tym bardziej na skoki do wody w miejscu kompletnie do tego nieprzeznaczonym.

Apelujemy o rozsądek !

Pamiętajmy , że:

Najczęstszymi przyczynami utonięć są:

1. Brak umiejętności pływania,

2. Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich,

3. Pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji,

4. Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie,

5. Pływanie w miejscach zabronionych,

6. Skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

 

asp.szt. Barbara Stępień