Strzelał z wiatrówki do gołębi- teraz odpowie przed sądem - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do gołębi- teraz odpowie przed sądem

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miniony weekend urządził sobie okrutną rozrywkę. 43-latek postanowił wypróbować wiatrówkę należącą do swojego znajomego. Jako cel obrał gołębie. Jeden z ptaków został postrzelony śmiertelnie i spadł do rynny pobliskiego lokalu gastronomicznego

15 kwietnia 2018 roku około godziny 18:00, funkcjonariusze pełniący służbę patrolową na terenie VIII Komisariatu KMP w Łodzi, otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który strzela z wiatrówki do gołębi.  Po dotarciu na ulicę Rydla,  zauważyli trzy osoby, z których jedna trzymała w rękach wiatrówkę w futerale. Właściciel pistoletu powiedział stróżom prawa, że postanowił się nim pochwalić swoim znajomym, ale sam nie strzelał do ptaków. Do zabicia gołębia przyznał się natomiast jego 43-letni znajomy. Mężczyzna oświadczył, że trafiony przez niego gołąb spadł do rynny pobliskiego lokalu gastronomicznego. Podejrzewany został zatrzymany. Jeszcze dziś usłyszy on zarzut dotyczący znęcania się nad zwierzętami, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!!!

Zwierzęta w prawie polskim są chronione. Znęcanie się nad nimi i akty bezmyślnego okrucieństwa mogą skutkować wymierzeniem bezwzględnej kary pozbawienia wolności nawet do lat 3. Jeżeli widzimy osobę, która znęca się nad zwierzęciem nie bójmy się zawiadomić o tym organów ścigania.

  • kodeks karny i kajdanki