Zuchwały pracownik - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwały pracownik

Policjanci ze Szczercowa odzyskali skradzione z naczepy lampy ledowe, których wartość właściciel oszacował na około 6000 złotych. Okazało się, że zuchwałej kradzieży dokonał 30-letni pracownik firmy. Do sprawy zatrzymano także 58-letniego mężczyznę, u którego na posesji znaleziono skradzione lampy. Zarówno za kradzież, jak i paserstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

13 czerwca 2018 roku, właściciel jednej z firm produkujących naczepy, zawiadomił o kradzieży 6 lamp ledowych z naczepy o wartości około 6000 złotych. Do przestępstwa doszło dzień wcześniej, co uwieczniło nagranie monitoringu, na którym dokładnie widać sprawcę. Okazał się nim być 30-letni pracownik firmy. Mężczyzna został zatrzymany. Jak wyjaśniał funkcjonariuszom, chciał sobie dorobić do wypłaty. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci szybko też ustalili, gdzie mogą znajdować się lampy. Jescze tego samego dnia "odwiedzili" znajomego mechanika 30-latka. 58-letni mężczyzna dobrowolnie wydał skradzione ledy, które nabył za 150 złotych, a potrzebne mu było do zamontowania w lawecie. Zatrzymany 58-latek usłyszał już zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Odzyskane lampy ledowe powróciły już do właściciela.