Działania „Alkohol i Narkotyki” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol i Narkotyki”

2 lipca 2018r. na terenie powiatu policjanci wydziału ruchu drogowego łęczyckiej komendy prowadzili działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego, jak największej liczby kierujących prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 70 kierujących.

Kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających czy substancji psychotropowych jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. Błędy i brawura towarzysząca kierującym znajdującym się pod działaniem alkoholu czy narkotyków skutkuje tragicznymi konsekwencjami.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego skontrolowali stan trzeźwości ponad 70 kierujących wśród, których dwóch wsiadło za kierownice pomimo spożytego alkoholu. Pierwszym ujawnionym kierującym pod działaniem alkoholu był 48 – latek, który osobowym oplem kierował znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Kolejny to rowerzysta, którego mundurowi ukarali mandatem. W jego organizmie było blisko dwa promile alkoholu.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj!

Pamiętajmy, alkohol, narkotyki zmniejszą szybkość reakcji. Powodują problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Kierowca będący pod działaniem różnych środków odurzających błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Prowadzenie pojazdów przez osoby odurzone takimi substancjami to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych.