Uwaga na ulicznych wróżbitów - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na ulicznych wróżbitów

Policjanci ostrzegają przed ulicznymi wróżbitami, którzy równocześnie opróżniają portfele. Stosowana przez fałszywe wróżki psychomanipulacja skutkuje tym, że pokrzywdzone osoby orientują się, że zostały okradzione dopiero po czasie. Dlatego, gdy już dojdzie do takiego zdarzenia, prosimy o jak najszybszy kontakt z policją pod numer telefonu 997 lub 112.

Bełchatowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy 54-letniej mieszkance gminy Bełchatów. Zdarzenie miało miejsce 7 lipca 2018 roku, przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie (naprzeciwko targowiska miejskiego). 54-latka szła chodnikiem w kierunku osiedla Dolnośąskiego i został zaczepiona przez kobietę, która poprosiła o 1 zł na wodę. Kobieta ta była w wieku około 40-50 lat, miała około 165 cm wzrostu i śniadą karnację. Powiedziała, że jest w ciąży i chce jej się pić. Kiedy otrzymała złotówkę, poprosiła jeszcze o 2 złote, w zamian za to miała powróżyć. Wypowiedziała jakieś zaklęcia. Na koniec, oddała te dwa złote właścicielce, jednak aby się wróżba powiodła sama włożyła je do portfela, po czym odeszła. Pokrzywdzona z kolei odjechała w kierunku Grocholic. O tym, że w portfelu brakuje jej 570 złotych zorientowała się w sklepie, w którym chciała zrobić zakupy. Sprawę zgłosiła na policję.
Policja ostrzega przed osobami, które wróżą z ręki równocześnie opróżniając portfele. Jeżeli chcemy skorzystać z tego typu usług, udajmy się do profesjonalnego, działającego legalnie salonu lub gabinetu.