Tragiczny wypadek drogowy na „starej ósemce” w Wieruszowie - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek drogowy na „starej ósemce” w Wieruszowie

Policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W 482 w Wieruszowie. W wyniku wypadku śmierć poniósł 31-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 7 września 2018 roku około godziny 14:00 na drodze wojewódzkiej W 482 w Wieruszowie. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym mitsubishi canter, 31-letni mieszkaniec Sieradza, z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym manem, kierowanym przez 28-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. W wyniku wypadku 31-latek pomimo udzielonej pomocy medycznej poniósł śmierć na miejscu. Znacznie uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w wypadku. Kierujący manem w chwili zdarzenia był trzeźwy, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu. Droga W 482 od skrzyżowania z ulicą Bolesławiecką do „łącznika” węzła S 8 w Wieruszowie do godziny 20:00 była całkowicie zablokowana. Kierowcy kierowani byli przez policję na wyznaczone objazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.