Proboszcz podziękował policjantom - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Proboszcz podziękował policjantom

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach ks. Marek Wochna w ciepłych słowach podziękował sierż. Agnieszce Orchowskiej i sierż. szt. Marcinowi Mirowskiemu za zatrzymanie w czasie wolnym od służby wandala, który rzucając kamieniami w kościół znieważył miejsce obrzędu religijnego. Proboszcz na ręce szefa pabianickiej policji wręczył funkcjonariuszom list gratulacyjny. Swoje podziękowania wyraził również w obecności parafian podczas niedzielnej mszy świętej.

- W imieniu całej wspólnoty parafialnej Miłosierdzia Bożego w Pabianicach, pragnę wyrazić wdzięczność za podjęcie działań mających na celu uchronienie naszego kościoła przed dewastacją – dziękował ks. Marek Wochna. Proboszcz na ręce komendanta powiatowego insp. Cezarego Petrusa wręczył interweniującym funkcjonariuszom list gratulacyjny.

Podziękowania swoim podwładnym złożył również komendant. - Wasza taktyka działania okazała się skuteczna i doprowadziła do zatrzymania sprawcy na gorącym uczynku. Zasługujecie na pochwałę i docenienie – powiedział insp. Cezary Petrus.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 3 września przed północą. Dwoje policjantów stojąc na balkonie swojego mieszkania zauważyło, jak do budynku kościoła podchodzi młody mężczyzna i rzuca kamieniami w ścianę. Wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniu dawnej plebanii i uszkodził rynnę. Sierżant Agnieszka Orchowska oraz sierżant sztabowy Marcin Mirowski, na co dzień pracujący w prewencji wybiegli przed blok, by schwytać wandala. Ten jednak uciekł na ich widok w blokowisko. Funkcjonariusz podjął pościg i dorwał sprawcę na poddaszu jednego z bloków. Policjantka w tym czasie zabezpieczała teren, wzywając na pomoc patrol. 34-latek usłyszał zarzut związany ze znieważeniem miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu pisano :

http://www.zyciepabianic.pl/informacje/na-sygnale/atak-na-kosciol.html

https://epainfo.pl/pijany-demolowal-plebanie-na-bugaju/

http://www.nowezyciepabianic.pl/wp/2018/09/06/czujni-takze-po-sluzbie/