Przedszkolaki odwiedziły wieluńskich policjantów - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły wieluńskich policjantów

13 września 2018 roku grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu odwiedziła policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję poznać pracę wieluńskich funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Wieluńscy mundurowi każdego dnia w przedszkolach i szkołach na terenie powiatu wieluńskiego prowadzą wiele spotkań profilaktycznych. Tym razem to dzieci odwiedzili mundurowych i w trakcie tej wizyty zobaczyły jak wygląda praca policjanta.

Podczas spotkania policjanci opowiadali o swoim zawodzie, dzieci dowiedziały się, jakie czynności wykonuje np. technik kryminalistyki, czy policjant ruchu drogowego. Wizyta najmłodszych była idealną okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie W czasie pobytu omówiono z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, podczas zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci wskazywali najmłodszym, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola. Ponadto starano się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić se o pomoc. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził przygotowany przez wieluńskiego technika kryminalistyki pokaz techniki kryminalistycznej. Zaprezentował on najmłodszym wyposażenie, którego używa na co dzień do zabezpieczania śladów na miejscach różnych zdarzeń oraz zademonstrował sposoby ujawniania śladów linii papilarnych przy pomocy różnych proszków.

Dużą atrakcję okazała się również możliwość zobaczenia z bliska radiowozu, do którego mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy.

Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami oraz wręczeniem elementów odblaskowych.