Zginęła rowerzystka - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zginęła rowerzystka

Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzystki, do którego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu. Warunki atmosferyczne wymagają większej ostrożności , zwracania uwagi na widoczność, elementy odblaskowe oraz zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy pojazdami.

             4 października 2018r. około godziny 5.40 na ulicy Wojska Polskiego doszło do  śmiertelnego potrącenia 57 – letniej rowerzystki. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, jadąc w kierunku centrum miasta podjął manewr wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku rowerzystki, która ubrana była w kamizelkę odblaskową. Z nieustalonych na chwilę obecną powodów w trakcie wykonywania tego manewru potrącił kierującą rowem. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo podjętej na miejscu reanimacji zmarła.  21 – letni kierowca golfa był trzeźwy, zaś od kobiety zostanie pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

               Niestety jest to w ostatnim czasie drugie śmiertelne potrącenie tzw. niechronionych. Dlatego też już kolejny raz policja zwraca się z apelem do kierowców o ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że aktualnie szybko zapada zmierzch a także później nastaje świt. Aktualnie dzień jest krótszy od najdłuższego już o ponad 5 godzin. Dlatego też piesi jak i rowerzyści są wtedy mniej widoczni. W związku z tym, szczególnie w terenie zabudowanym kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, gdyż prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków.