Akcja "Bezpieczny przejazd kolejowy" w Łowiczu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Bezpieczny przejazd kolejowy" w Łowiczu

8 listopada 2018 roku łowiccy policjanci z ruchu drogowego skupili swe działania w rejonie przejazdów kolejowych w Łowiczu. Były to działania prewencyjne, mające na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kierujących pojazdami oraz pieszych w tym rejonie.

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi zamgleniami i opadami deszczu ograniczającymi widoczność oraz wcześnie zapadającym zmrokiem łowiccy policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjne „Bezpieczny przejazd kolejowy” w Łowiczu. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w rejonie przejazdów kolejowych osób poruszających się pojazdami oraz pieszych.

Niestety, kierowcy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie, wjeżdżają na przejazd, kiedy powinni się już zatrzymać lub lekceważą znak STOP.  Wjeżdżają w momencie gdy opuszczane są rogatki, a na sygnalizatorze wyświetla się światło czerwone, co stanowi ogromne zagrożenie.  Czasem wynika to z pośpiechu, a czasem z powodu nieuzasadnionej beztroski. Pamiętajmy, że często przewozimy w pojeździe pasażerów - naszych najbliższych, tym bardziej powinniśmy być rozważni. Bo ich bezpieczeństwo zależy w tym momencie od nas.  Czasem lepiej poczekać, a nawet spóźnić się w umówione miejsce, ale bezpiecznie dotrzeć do celu! Również piesi niejednokrotnie lekceważą przepisy, przechodząc np. przez torowisko w miejscach niedozwolonych. Akcja będzie powtarzana przez policjantów z drogówki.

Pamiętajmy, aby przed przejazdem kolejowym zachować szczególną ostrożność, bo w przypadku zderzenia samochodu z pociągiem, nie mamy żadnych szans!