Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pilkarska reprezentacja KWP w Łodzi III drużyną Mundurowych Mistrzostw Polski

W dniach od 29 do 30 listopada 2018 roku w Mielnie odbył się XV turniej halowej piłki nożnej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wspomniana impreza sportowa jest uznawana jako mistrzostwa Polski służb mundurowych. Rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem i zawsze towarzyszy im wysoki poziom sportowy. Tym razem garnizon łódzki był reprezentowany przez dwie drużyny tj. reprezentację KWP w Łodzi oraz KPP w Bełchatowie.

 Już na samym początku los nie był dla nas łaskawy, ponieważ oba zespoły spotkały się w jednej grupie i tym samym musiały ze sobą współzawodniczyć. Zespoły z grupy:

  1. KWP Łódź
  2. KPP Bełchatów
  3. KWP Kielce
  4. KWP Katowice
  5. PSP KGP
  6. Straż Graniczna

W pierwszym meczu w szranki stanęły dwie ekipy KWP w Łodzi oraz KPP w Bełchatowie. Mecz zakończył się wynikiem 6 : 1 dla KWP w Łodzi.

W drugim spotkaniu KWP w Łodzi stoczyła pojedynek z KWP w Katowicach. Niewątpliwie bardzo trudny rywal. Historia pokazuje, że kolejny rok z rzędu oba zespoły mierzą się ze sobą. Był to bardzo wyrównany pojedynek świadczy o tym m.in wynik 2 : 1 na korzyść KWP w Łodzi.

W trzecim meczu przyszedł czas na Straż Graniczą. Mecz obfitował w wiele ciekawych pojedynków a jego okrasą był festiwal bramek – aż 9. KWP Łodzi zwyciężyła 6 : 3

Czwarte spotkanie – na drodze łódzkiego zespołu stanęła KG Państwowej Straży Pożarnej. Bardzo trudny przeciwnik, posiadający w swoim składzie wielu dobrych zawodników. Niestety reprezentacja garnizonu łódzkiego musiała przełknąć gorycz porażki 1 : 3.

Bilans wszystkich zgromadzonych punktów dał KWP w Łodzi awans do ćwierćfinału turnieju.

Na drodze Komenda Stołeczna Policji. W tej fazie zawodów nie ma już słabych zespołów. Drużyny reprezentują wysoki poziom piłkarski. Wynik 3 : 0 dla KWP w Łodzi i zasłużony awans do półfinału rozgrywek.

Bramki dla naszej drużyny strzelili Łukasz Pierzyński, Krzysztof Nowakowski oraz Krzysztof Stachlewski.

W meczu o wejście do finału rozgrywek rywalem była reprezentacja KGP. Stoczyliśmy bardzo wyrównany pojedynek. Mecz stał na wysokim piłkarsko poziomie. Obfitował w wiele ciekawych akcji oraz taktycznych zagrywek. Przesądziły stałe fragmenty gry,  z których straciliśmy bramki przegrywając 1 : 3.  

W ten sposób przyszło się mierzyć z KWP w Krakowie – stawką brązowy medal mistrzostw. Ciężkie spotkanie po których nasi reprezentanci zwyciężyli  1 : 0. Jedyną, a zarazem zwycięską bramkę strzelił Krzysztof Stachlewski .

Zawody przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze w duchu walki Fair Play. Zwycięskie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy zostali nagrodzeni upominkami, pucharami i medalami, które zostały wręczone przez organizatorów zawodów.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Komanda Główna  Państwowej Straży Pożarnej
II miejsce – Komenda Główna Policji
III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji Łódź

Drużynie reprezentującej nasz garnizon gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Ładowanie odtwarzacza...