Wjechał audi w autobus - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał audi w autobus

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 13.00 w miejscowości Domaszno w gminie Drzewica. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 42 letni kierujący samochodem osobowym marki Audi A5 , rozpoczął wyprzedzanie autobusu, który skręcał w lewo. Dodatkowo kierowca osobówki manewr rozpoczął w miejscu zabronionym tj. przed skrzyżowaniem dróg oraz na „podwójnej linii ciągłej”.

W efekcie doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia 45 letni kierowca  autobusu z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala w Nowym Mieście.  Obaj kierowcy byli trzeźwi.  

Ruch odbywał się wahadłowo.

Przy  okazji przypominamy kierowcom o zasadach i regułach obowiązujących na drodze m.in. podczas  tego rodzaju zdarzeń drogowych czy innych okoliczności wynikających z różnych nagłych  sytuacji na drodze.

 

  1. Najważniejszą rolę w hierarchii ważności kierowania ruchem  ogrywa osoba uprawniona do jego kierowania- zazwyczaj jest policjant.

 Jeżeli na skrzyżowaniu lub w innym miejscu na drodze zobaczymy osobę kierującą ruchem, to w takim przypadku mamy obowiązek stosować się do poleceń i sygnałów przez nią wydawanych.

Starajmy się wykonywać polecenia wydawane przez osobę uprawnioną, skupmy się na drodze. Bardzo niebezpieczne jest kiedy kierowca mijający zdarzenie drogowe nie skupia się na drodze ale na tym co mija obok. Takie sytuacje  mogą przyczynić się do stłuczki . 

 

2. Kolejną pozycję w hierarchii ważności zajmuje sygnalizacja świetlna, która znosi znaczenie znaków poziomych i pionowych.

 

3. Następne miejsce w hierarchii zajmują znaki drogowe poziome i pionowe. Znaki drogowe przekazują określone informacje wszystkim uczestnikom ruchu drogowego np. o pierwszeństwie przejazdu przez skrzyżowanie.

 

4.  Ostatnią pozycję w hierarchii ważności stanowią przepisy ruchu drogowego. Na skrzyżowaniach oraz drogach, na których nie występują wyżej wymienione elementy, swoje zastosowanie mają ogólne zasady ruchu drogowego. Najczęściej spotykaną i stosowaną zasadą jest reguła prawej ręki, która mówi nam o tym, że pojazd nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo.

 

 

asp.szt. Barbara Stępień