Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z pasją

Piotr Płóciennik – dzielnicowy z II Komisariatu KMP w Łodzi. W Policji od 8 lat. Od 8 roku życia uprawia regularnie sport. Zaczynał od piłki nożnej, w którą grał do 24 roku życia. Przez te lata grał w piłkę na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Teraz biega...

Wybrał biegi OCR (obstacle course racing). Nazywane w Polsce biegami z przeszkodami, biegami survivalowymi. Jest to bardzo młoda dyscyplina w Polsce. Jednak bardzo szybko się rozwija. Na świecie są pomysły, żeby włączyć ją do programu igrzysk olimpijskich. Piotr Płóciennik biegi przeszkodowe trenuje od około dwóch lat. Przez te dwa lata nabrał bardzo dużo doświadczenia i wystartował w wielu zawodach w kraju jak i za granicą. W biegach OCR startuje w kategorii ELIT. Jest to kategoria w której ścigają się ludzie, którzy walczą o kwalifikacje na imprezy rangi Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski. Zawodnicy ścigają się również o nagrody finansowe.

W tym roku regularnie w każdych zawodach, w których startował, kończył na podium lub w pierwszej dziesiątce. Formuła ELIT polega na tym, że każdy zawodnik, który w niej startuje otrzymuje na starcie kamizelkę lub opaskę na głowę, rękę, z którą musi dobiec do mety pokonując po drodze wszystkie przeszkody. Sukcesy Piotra Płóciennika są imponujące. W 2018 roku w biegach: Adrenalin Rush formuła ELIT 8km/40 przeszkód – zajął 6 miejsce, Runmagedon Classic 12km Wrocław - ELIT zajął 3 miejsce, Barbarian Race Warszawa 13km/21 przeszkód – zajął 2 miejsce, Spartan Race Kraków Super 12 km – zajął 1 miejsce w swojej kat. wiekowej, Survival Race Poznań 12km/50 przeszkód - zajął 3 miejsce w fali Legend/Elit. Formoza Poznań Oborniki 10km – zajął 6 miejsce, w Biegu Cichociemnych Sochaczew 14 km z przeszkodami – zajął 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a do tego zajął 3 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych w Barbarian Race Ustroń formuła Pain 21 km ELIT i uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Polski w Gdyni. W Barbarian Race Tychy 6 km ELIT – pan Piotr uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Europy, w Survival Race Wrocław 12 km/ 50 przeszkód fala Legend Elit - zajął 6 miejsce, Runmagedon Warszawa Classic 12km - formuła Elit 12 miejsce, Runmagedon Hardcore Kocierz 21 km 70 przeszkód formuła Elit – zajął 12 miejsce ( ukończyły z opaską jedynie 22 osoby na 120 startujących w formule ELIT), w Armagedon Activ w Pabianicach, zajął 3 miejsce. W 2017 roku wystartował w biegu OCR, który gromadzi największą liczbę osób startujących na całym świecie z uwagi na bardzo duży poziom trudności. Bieg SPARTAN w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Breckenridge w stanie Colorado. Bieg na 21 km z 40 przeszkodami w górskim terenie, gdzie wbiegał na wysokość 4200 n.p.m.

1 grudnia 2018 roku startował w Biegu Nocy Listopadowej w Warszawie, w którym zajął pierwsze miejsce. Bieg organizowany przez Wojskową Akademię Techniczną. Bieg w nocy w temperaturze -6 stopni na 8 km z 30 przeszkodami i dwoma strzelaniami z broni MSBS GROT na dystansie 100 metrów, oraz po konwersji na broń krótką na dystansie 25 metrów. Cała trasa była wyznaczona przez las oraz poligon wojskowy oraz tor ćwiczeniowy WAT. Na trasie były rowy z wodą, różnego rodzaju zasieki, ściany komandosa, wspinania na liny, wilcze doły. W zawodach uczestniczyli reprezentanci prawie wszystkich jednostek wojskowych w Polsce, jak również strażacy, policjanci - w sumie 250 osób z całej Polski.

Pan Piotr do tej pory wszystkie swoje starty finansował z własnej kieszeni. Do dalszego rozwoju sportowego potrzebne jest mu wsparcie finansowe, więc wszelka pomoc jest mile widziana.

Panie Piotrze, życzymy dalszych sukcesów!!!