Uwaga! Wypadek - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Wypadek

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Wieluniu na skrzyżowaniu ul. Krak. Przedmieście z ul. Kaczyńskiego. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło 6 osób.

27 grudnia 2018 roku ok godz. 13:40 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów. Na miejsce od razu skierowano patrol policji. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia ok. godz. 13:30 kierująca volkswagenem sharan, 36- letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego jadąc ul. Krakowskie Przedmieście wjechała na skrzyżowanie z ulicami Kaczyńskiego, Piłsudskiego i Częstochowską nie stosując się do sygnalizatora świetlnego, gdzie doprowadziła do zderzenia z jadącym z ul. Kaczyńskiego citroenem xsara, którym podróżowały cztery osoby. Następnie na skutek uderzenia samochód citroen przemieścił się uderzając w stojący na skrzyżowaniu ford transit, w którym znajdowały się 3 osoby. W wyniku tego zdarzenia 6 osób doznało obrażeń ciała i przewiezionych zostało do wieluńskiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, wszyscy byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność. Kierujących pojazdami prosimy o rozważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych.