Bezpieczne ferie z dzielnicowymi - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z dzielnicowymi

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”, pabianiccy i konstantynowscy dzielnicowi odwiedzają najmłodszych w miejscowych szkołach i przedszkolach, by przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Ale by ferie były bezpieczne, nie należy zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pabianiccy dzielnicowi: młodsi aspiranci Karol Kasperek i Zbigniew Górecki odwiedzili uczniów klas 1-3 miejscowej ,,trójki”. Rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego podróżowania, jak należy się zachować na lodowisku oraz stoku. Poruszony został temat postępowania w stosunku do osób obcych oraz groźnych zwierząt.

Również dzielnicowi z Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska podczas spotkań z uczniami miejscowych szkół podstawowych przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Aspiranci Bogumił Niewiadomski i Tomasz Psyta oraz młodszy aspirant Wiktor Szymczak podczas kilku spotkań pozytywnie zakręcili najmłodszych bezpieczeństwem. Uczniowie usłyszeli od policjantów jak powinny wyglądać zabawy na śniegu czy lodowisku. Dzielnicowi przypominali, że do zjeżdżania na sankach i ślizgania się po lodzie trzeba wybierać miejsca tylko do tego wyznaczone, znajdujące się z daleka od ulic, stawów czy rzek. Przestrzegali milusińskich przed wchodzeniem i ślizganiem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto mundurowi przypominali dzieciom o prawidłowym zachowaniu podczas zimowych wyjazdów i pobytów na zorganizowanym wypoczynku. Szczególną uwagę policjanci zwracali na zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz alarmowania dorosłych w przypadku pojawienia się zagrożenia ich życia lub zdrowia. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie dzieciom o widoczności na drodze i zasadności używania odblasków, które mogą nas uchronić przed niebezpieczeństwem. Dzieci chętnie i entuzjastycznie uczestniczyły w zajęciach. Zadawały mnóstwo pytań i uważnie słuchały tego, co mają im do przekazania policjanci.