Pożegnanie z feriami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie z feriami

Drugi tydzień zimowego wypoczynku aktywnie spędzili bełchatowscy policjanci. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze spotykali się z najmłodszymi spędzającymi ferie w mieście. Podczas spotkań nie zabrakło uśmiechów i wspólnych zdjęć.

W mijającym tygodniu bełchatowscy dzielnicowi i profilaktycy odwiedzili uczestników zimowisk ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3. Na spotkaniach poruszano przede wszystkim kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Najmłodsi bełchatowianie usłyszeli jak prawidłowo zachowywać się na drodze, by uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci przypomnieli jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, szczególnie gdy robi się ciemno. Ponadto funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem na stoku i podczas zimowych zabaw. Przestrzegali przed zabawą na pozornie zamarzniętych zbiornikach wodnych, gdzie lód może nagle się załamać. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” omawiali prawidłowe zachowania narciarzy i snowboardzistów, przypomnieli o konieczności stosowania kasku ochronnego do 16 r.ż. Dzieciom przekazano również informację o konkursie plastyczno-fotograficznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

Pomimo iście wiosennej aury, dzieci z zainteresowaniem słuchały cennych wskazówek, do których obiecały się stosować, będąc na stoku. Mundurowi przestrzegali również przed kontaktem z osobami obcymi oraz opowiadali o bezpieczeństwie w domu i wskazywali jak unikać zagrożeń.