Łowiccy mundurowi dla dzieci podczas ferii zimowych - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Łowiccy mundurowi dla dzieci podczas ferii zimowych

Łowiccy policjanci zarówno przed feriami jak i w czasie ich trwania organizowali i przeprowadzali liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą aby przypominać o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Zarówno policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii jak i dzielnicowi przeprowadzili szereg spotkań w przedszkolach i szkołach  związanych z zimowym wypoczynkiem. Przerwa od nauki w szkole powoduje, że uczniowie mają więcej czasu. Jak spędzić go bezpiecznie? O tym rozmawiali z dziećmi i młodzieżą mundurowi zarówno przed feriami jak i w czasie ich trwania. Podczas upływających dwóch tygodni stróże prawa najpierw zawitali do Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu, gdzie odbywały się półkolonie. Wspólnie z Sanepidem zorganizowali ciekawe spotkanie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci mówili o zabawach na „wolnym powietrzu” oraz prawidłowym zachowaniu się na drodze. Omówione zostały m.in. zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas zabaw w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych, jazdy na sankach w pobliżu ulic. Ponadto radzili jak podczas pobytu w domu dobrze i mądrze wykorzystać czas. Skupili się głównie na ostrożnym korzystaniu z internetu. Pani Justyna Białecka z łowickiego Sanepidu ciekawie przeprowadziła zajęcia, opowiadając o bezpieczeństwie i higienie wokół nas. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

W czasie ferii do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu zawitali zaś uczestnicy półkolonii ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łowiczu. Funkcjonariusze oprócz porad dotyczących bezpiecznego spędzania wolnego czasu, przygotowali też inne atrakcje. Dzieci mogły poznać z bliska pracę policjantów, zwiedzić budynek komendy, a także zobaczyć radiowóz i usiąść za jego kierownicą. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z nietypowego spotkania.

Na zakończenie spotkań wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali drobne upominki i elementy odblaskowe, które ufundował Urząd Miejski w Łowiczu.