Z ofertą do uczniów szkół średnich - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z ofertą do uczniów szkół średnich

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać policjantem? Czy istnieje granica wiekowa? Co robi się na poszczególnych etapach rekrutacji? To tylko kilka z wielu pytań, na które 11 marca 2019 roku odpowiadały przedstawicielki Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach na Skierniewickim Salonie Edukacyjnym „In Future” 2019.

 

 

Na odbywających się w hali OSiR w Skierniewicach targach, uczniowie szkół średnich mieli szansę poznać oferty edukacyjne różnych uczelni, a także możliwości dalszego rozwoju. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość zbliżenia się ucznia do różnych branż i wybrania tej, w której widzi się on w przyszłości.  Wśród różnych uczelni i instytucji, znalazła się też skierniewicka policja.

Zainteresowani służbą w Policji byli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem. Przy policyjnym stoisku otrzymali odpowiedzi na  szereg pytań i otrzymywali ulotki z informacjami o doborze, kwestionariusze dla kandydatów oraz drobne policyjne gadżety. Satysfakcjonującym był fakt, że w połowie 4- godzinnych targów zabrakło policyjnych informatorów i ulotek. Ostatecznie braki zostały  oczywiście uzupełnione i nikomu nie zabrakło rozpisek o doborze i służbie w policji.

Drugą z zainteresowanych grup, byli przedstawiciele uczelni, którzy pobierając od nas informacje, chcieli udostępnić je, aby zaoferować studentom dobrą pracę. Podobnie postępowali też wychowawcy klas, którzy – jak mówili – mają zamiar omówić z uczniami różne możliwości rozwoju naukowego i zawodowego na godzinach wychowawczych.

Skierniewicka policja pierwszy raz miała okazję uczestniczyć w Skierniewickim Salonie Edukacyjnym. Targi okazały się świetnym, adresowanym dla młodych ludzi wydarzeniem, które pozwala na ukształtowanie kierunków dalszego rozwoju na pierwszym – tak ważnym przecież – etapie  samodzielnego życia. Organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa!