Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe eliminacje konkursu o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Na terenie powiatu łęczyckiego rozegrały się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Do rywalizacji stanęli uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej oraz Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.

12 marca 2019 roku na terenie szkoły im. Jadwigi Grodzkiej odbyły się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Celem tego wydarzenia jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, przybliżenie zawodnikom procedury rekrutacji do pracy w mundurze oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej. Nad przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa komisja na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Łęczycy mł. insp. Zbigniewem Gruszczyńskim.
Czteroosobowe drużyny rywalizację rozpoczęły od pokonania toru przeszkód, który był rozgrywany w formie sztafety, następnie przystąpiły od rozwiązania testu składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie.

Eliminacje powiatowe wygrała drużyna Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku. Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy jak najlepszych wyników w finale wojewódzkim.