Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody w strzelaniu sportowym o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy

16 lipca 2019 roku na terenie strzelnicy LOK w Świnicach Warckich odbyły się zawody w strzelaniu sportowym. Do rywalizacji w 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej, o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących m. in. lokalne władze samorządowe, służby mundurowe i prokuraturę. Wyróżnienia trafiły również na ręce najlepszych strzelców.

Jak co roku w ramach obchodów Święta Policji na terenie strzelnicy LOK w Świnicach Warckich z inicjatywy szefa łęczyckiej policji odbyły się zawody w strzelaniu sportowym. Były one tym bardziej wyjątkowe, gdyż rywalizacja toczyła się w 100. Rocznicę Powołania Policji. Do zdobycia Pucharu Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy zgłosiło się, aż 12 trzyosobowych drużyn reprezentujących: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miasta Łęczyca, Prokuraturę Rejonową, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Zakładu Karnego w Garbalinie, „PKS Łęczyca”, „Miratrans” oraz łęczycką policję. Wydarzenie było doskonała okazją do integracji służb mundurowych z samorządami, instytucjami oraz podmiotami, z którymi na co dzień współpracują.

Aby zdobyć trofeum, zawodnik z każdej drużyny oddając 10 strzałów z broni typu KBKS musiał uzyskać jak największą liczbę punktów, która po zsumowaniu wszystkich 30 strzałów dawała łączny wynik drużynie. Tarcza od linii ognia była oddalona o 50 metrów, a zawodnicy strzelali z pozycji leżącej.

Rywalizacja była tak wyrównana, że aby wyłonić zwycięzcę przeprowadzono dogrywkę. Decyzją komisji sędziowskiej szalę zwycięstwa miały przechylić kolejne pięć strzałów, które oddał jeden zawodnik z dwóch drużyn mających tyle samo punktów.

Złoty Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy zdobyła drużyna Wydziału Prewencji KPP w Łęczycy , srebrny drużyna Starostwa Powiatowego w Łęczycy, a brązowy trafił do drużyny „Policja&Goście”.

Zacięta walka toczyła się również w kategorii indywidualnej. Tytuł najlepszego strzelca zwodów zdobył asp.szt. Paweł Kakaryga - KPP w Łęczycy (79 pkt), drugie miejsce zajął sierż.szt. Kamil Gabrysiak – KPP w Łęczycy ( 77 pkt), a na trzecim z 74 pkt uplasował się Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski.

Wyróżnienia trafiły również dla najcelniej strzelających Pań, i tak z liczbą 65 pkt pierwsze otrzymała p. Justyna Jagielska - Gościk reprezentująca Urząd Miasta Łęczyca, drugie za zdobycie również 65 pkt dla p. Marzeny Michałowskiej z Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, a trzecie za zdobycie 61 pkt otrzymała p. Paula Przybylak z drużyny „Policja&Goście”.

Puchary, dyplomy oraz trofeum dla najlepszego strzelca i wyróżnienia wręczył mł. insp. Zbigniew Gruszczyński Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy.

Dodatkowo podczas tego wydarzenia wręczono szczególne wyróżnienie XXV – lecia NSZZP. Decyzją Prezydium Związku za długoletnia współpracę i wsparcie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów medal przyznano p. Mirosławowi Stasiakowi Prezesowi „Miratrans”. Wyróżnienie wręczyła Magdalena Juszczak Przewodnicząca Zarząd Terenowy NSZZP KPP W Łęczycy.

Szczególne podziękowania kierujemy dla przedstawicieli LOK w Świnicach Warckich za udostępnienie obiektu i pomoc w realizacji tego wydarzenia.  

 • Uczestnicy zawodów podczas otwarcie przez szefa łęczyckiej policji
 • trofea dla zawodników
 • zawodnicy podczas strzelania do tarcz
 • zawodnicy podczas strzelania do tarcz
 • drużyna wydziału prewencji KPP w Łęczycy
 • nagrody dla zawodników i drużyn
 • wręczenie pucharów dla najlepszych drużyn
 • wręczenie nagród dla najlepszych strzelców
 • najcelniejsze panie
 • wręczenie medalu XXV - lecia
 • zdjęcie grupowe uczestników zawodów