Wakacyjne rozmowy o bezpieczeństwie - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne rozmowy o bezpieczeństwie

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, spędzać czas nad wodą, bawić się w domu i na podwórku – o tym wszystkim wieluńscy policjanci mówili dzieciom na spotkaniu w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Wieluniu.

Policjanci w trakcie wakacji podejmują różne działania , aby zapewnić bezpieczny wypoczynek, w szczególności dzieciom i młodzieży. Mundurowi z wieluńskiej komendy przez całe wakacje prowadzą kontrole miejsc letniego wypoczynku oraz prowadzą działania edukacyjne. 17 lipca 2019 roku policjanci spotkali się z dziećmi w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Wieluniu. Mundurowi rozmawiając z najmłodszymi ostrzegali ich przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są podczas wakacji. Omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Policjanci przekazali dzieciom wiele cennych porad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podczas spotkań przeprowadzono również krótkie warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły się dowiedzieć się, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. 


 

  • kolorowe zdjęcie przedstawiające radiowóz , policjantów oraz dzieci przedszkolne w trakcie spotkania profilaktycznego.
  • kolorowe zdjęcie przedstawiające policjanta oraz dzieci przedszkolne w trakcie spotkania profilaktycznego.
  • kolorowe zdjęcie przedstawiające policjanta oraz dzieci przedszkolne w trakcie spotkania profilaktycznego