Śmiertelny wypadek w Okupie Wielkim - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w Okupie Wielkim

Policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 19 lipca 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Okup Wielki. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby.

19 lipca 2019 roku ok. godz. 1:50 doszło do tragicznego wypadku drogowego drogowym w miejscowości Okup Wielki, w którym zginęły dwie osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem vw golf, jadąc od strony Zduńskiej Woli w kierunku Łasku, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem,  zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 19-latek z powiatu łaskiego, który kierował samochodem oraz 19-letni pasażer podróżujący z przodu, mieszkaniec powiatu łaskiego. Trzeci mężczyzna, 19 – letni pasażer tego pojazdu został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

 
Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, brawura czy lekkomyślność kierowców, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.