Złodziej wykorzystał okazję - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej wykorzystał okazję

23-letni mieszkaniec powiatu łowickiego podejrzewany o kradzież samochodu został zatrzymany. Był w przeszłości karany za podobne przestępstwa . Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel niestety pozostawił auto przed sklepem otwarte z kluczykami w środku nie wyłączając zapłonu.

8 sierpnia 2019 roku po godzinie 6.00  łowicka policja otrzymała zgłoszenie, że chwilę wcześniej na ulicy Mostowej w Łowiczu doszło do kradzieży pojazdu. Pokrzywdzony pozostawił volkswagena golfa przed sklepem i wszedł zrobić zakupy, niestety pozostawił auto otwarte z kluczykami w środku nie wyłączając zapłonu. Stojąc w kolejce w pewnym momencie zauważył, że do pojazdu wsiada mężczyzna a następnie odjeżdża. Wartość auta to około 9 tysięcy złotych. Po zgłoszeniu łowiccy stróże prawa rozpoczęli szeroko zakrojone działania ustalenia kierunku ucieczki sprawcy, odzyskania pojazdu i zatrzymania złodzieja. Na podstawie m.in. rysopisu sprawcy podanego przez pokrzywdzonego oraz analizy monitoringu wytypowano mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Nawiązano również ścisłą współpracę z jednostkami ościennymi. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na autostradzie A2 przez policjantów z Grodziska Mazowieckiego. Okazało się, że ma na sumieniu przestępstwa podobne. Poza tym wsiadając za kierownicę, złamał sądowy zakaz. Usłyszał zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Pojazd został już zwrócony właścicielowi.

Ta sytuacja uczy, że należy dbać o swoje mienie i w należyty sposób je zabezpieczać. Wysiadając z samochodu zawsze należy go zamknąć, zabrać dokumenty i inne wartościowe przedmioty, w przeciwnym razie możemy stać się ofiarą przestępstwa.

  • policjant prowadzi zatrzymanego